Son Yazılar

Dış Mekan Aydınlatmaları

Dış Mekan Aydınlatmaları

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 175 Yorumlar: 0
Bahar mevsimiyle birlikte tadilat işleri hepimizin hayatında hız kazanmaktadır. Ev ve işyerlerimizde değişiklik yapma isteğimiz artmaktadır. Bahçe ve balkonlarımızda bu hareketlenmelerden payını almaktadır. Birbirinden güzel bahçe aydınlatmalarımızı incelemenizi tavsiye ederiz. Müşterimiz dış mekan apliklerimizi işyerinin aydınlatmasında kullandı. Sıcacık bir aydınlatma elde etti. Size fikir vermesi açısından sizinle resimlerini paylaşıyoruz.
Rustik Halatlı Avize Videomuz

Rustik Halatlı Avize Videomuz

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 205 Yorumlar: 0
Üretimini yaptığımız halatlı avize modellerimizi bu videodan izleyebilirsiniz. Bükümlü camlar kendi fırınımızda hazırlanmıştır. Ürünlerin boyası tesisimizde yapılmaktadır. Halatlarının sarılması, ürün tasarımları bize aittir. Avizelerimizi denemenizi siz müşterilerimize öneririz. Bu ürünler ülkemizde üretilmiş kaliteli avizelerdir.
Müşterilerimizden Gelenler

Müşterilerimizden Gelenler

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 239 Yorumlar: 0
Şehzade Aplik isimli ürünümüzü kullanan müşterimizin bizi mutlu eden yorumu.
Dora 3'lü Avize Uygulaması

Dora 3'lü Avize Uygulaması

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 344 Yorumlar: 0
Dora 3'lü Avize isimli ürünümüzün uygulaması. Fotoğraflar için müşterimize çok teşekkür ederiz.
Deste Tekli Avize Uygulaması

Deste Tekli Avize Uygulaması

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 387 Yorumlar: 0
Deste Tekli Avize isimli ürünümüzün uygulaması. Fotoğraflar için müşterimize çok teşekkür ederiz.
Kelebek Avize Beyaz 30x30'luk Ürünümüzün Uygulaması

Kelebek Avize Beyaz 30x30'luk Ürünümüzün Uygulaması

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 343 Yorumlar: 0
İzmir'den müşterimiz avizemizi almış ve ürünümüzü beğenip görselini bizimle paylaşmış. Eğer sizde beğendiyseniz sitemizden alışveriş yapabilirsiniz.
30'luk Kare Kristal Avize Ürünümüzün Uygulaması

30'luk Kare Kristal Avize Ürünümüzün Uygulaması

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 438 Yorumlar: 0
30'luk Kare Kristal Avize ürünümüzün müşterimizden gelen fotografını sizlerle paylaşmak istedik. Ürünümüzü beğendiyseniz sizde sitemizden alabilirsiniz.
Kelebek Avize Beyaz Uygulaması

Kelebek Avize Beyaz Uygulaması

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 368 Yorumlar: 0
Kelebek Beyaz Avize isimli ürünümüzün uygulaması. Fotoğraflar için müşterimize çok teşekkür ederiz. http://bit.ly/2Mgl5Xo
Lümen, Lux, Watt Nedir?

Lümen, Lux, Watt Nedir?

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 643 Yorumlar: 0
Lümen lambanın verdiği toplam ışıktır. Lux aydinlatılmak istenen alandaki ışığın gücüdür, şiddetidir. Watt elektrik şebekesinden çekilen elektrik miktarıdır. Verimli bir ampul şebekeden az elektrik çeker,ama daha yüksek lümen de ışık verir.
Sosyal Medya Reklamımız

Sosyal Medya Reklamımız

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 343 Yorumlar: 0
Yeni avize ve abajur modellerimiz ile ilgili videomuzu linkten izleyebilirsiniz.
Perpa Ticaret Merkezi Avize Mağazamız

Perpa Ticaret Merkezi Avize Mağazamız

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 2107 Yorumlar: 0
Sitemizden aldığınız ürünleri Güneşli ve Okmeydanı mağazalarımızdan teslim alabilirsiniz. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız sitemizden aldığınız ürünleri Güneşli ve Okmeydanı Perpa Ticaret Merkezi mağazalarımızdan teslim alabilirsiniz. Böylece kargo ve kapıda ödeme ücreti ödememiş olursunuz. Ancak satınaldığınız ürünlerin adınıza mağazalarımızda hazır olduğunun onayını beklemenizi rica ederiz.
Ampullerin Üzerinde Yazan Bilgiler Ne Anlama Gelir?

Ampullerin Üzerinde Yazan Bilgiler Ne Anlama Gelir?

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 721 Yorumlar: 0
Ev ve işyerlerinize ampul alırken bu tablodan faydalanabilirsiniz. 60 Watt akkor flamanlı bir ampulden alacağınız ışık gücünü, 15 Watt enerji tasarruflu ampulden veya 9 Watt led ampulden alabilirsiniz. Ampul satınalırken üzerinde yazan 2700-3500 kelvin günışığı, 3500-5000 kelvin doğal beyaz, 5500-6500 kelvin ise soğuk beyaz anlamına gelmektedir. Oturma odanızın aydınlatmasında 450 lümen, çalışma odanızda 800 lümenlik ışık kaynağı yeterli olacaktır.
Evlerimizi Aydınlatırken Nasıl Ampuller Seçmeliyiz?

Evlerimizi Aydınlatırken Nasıl Ampuller Seçmeliyiz?

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 482 Yorumlar: 0
Bize göre evinizi aydınlatırken sıcak, yumuşak, yorgunluk vermeyen led ampulleri tercih etmelisiniz. 2700-3000 Kelvin ışık rengine sahip ampuller günışığı dediğimiz rengi evlerimize verecektir. Bu tür ampuller eski flamanlı ampullerin verdiği ışık seviyesine yakın bir ışık seviyesidir. Televizyon seyrettiğiniz, gazete-kitap okuduğunuz, misafir ağırladığınız, uyuduğunuz, çalışma masanızın olduğu alanlara, mutfak ve banyonuza, balkonunuza yukarıda belirttiğimiz ışık renginde 4 watt, 5 watt, 6 watt, 7 watt, 9 watt led ampuller takabilirsiniz. Watt değeri arttıkça daha çok ışık elde edeceksiniz. Tabii burada verimli olduğunu düşündüğünüz ampulleri deneyerek almanızı tavsiye ederiz.
Kelebek Avize Üretimi

Kelebek Avize Üretimi

Yayınlandı: Blog Görüntülenme: 428 Yorumlar: 0
Biz avize üretimi yapan bir şirketiz. Montaj veya al-sat yapmıyoruz. Camımızı kendimiz şekillendiriyoruz, borumuzu kendimiz kesip büküyoruz, pres baskı, boru kesme, diş açma, elektrostatik toz boya işlemini kendimiz yapıyoruz. Bu görseli Kelebek Avize ve Damlataş Yağmur Avize'nin üst kapaklarının baskısını yaptıktan sonra çektik. Bizler avize, aplik, armatür üretmeye devam ediyoruz.
Led Aydınlatma

Led Aydınlatma

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 1076 Yorumlar: 0
Led aydınlatma son zamanlarda büyük bir hızla gelişmektedir. Özellikle aydınlatma, sinyalizasyon ve mimari aydınlatma alanlarında diğer ışık kaynaklarının yerini almaktadır. Led aydınlatma yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. Isı yaymamaktadır. Led ampuller çok uzun ömürlüdür. Çevre dostudur. Bakım gerektirmemektedir.  Düşük enerji tüketimine sahiptir. Floresan lamba ile karşılaştırıldığında , led lambaların daha avantajlı olduğu görülür. Çünkü yoğun floresan lambalar gibi civa içermezler, açılıp kapanma esnasında titreşim etkisi göstermezler. 2010 itibarıyla birçok led lambalar sıradan evlerde yoğun floresan lambalar yerine kullanılmaya başlandı. Düşük güçteki lambalar 5 ila 40 watt arasındadır. Örneğin 100 watt'lık bir akkor lambanın verdiği ışığa denk parlaklığı 13 Watt'lık bir led lamba verebilir. Standart akkor lambalar  yaklaşık 14 lumen/w'lık verimliliğe sahiptir. Avrupa Birliği standartlarına göre 60 Watt'lık volfram lambanın verimliliği en az 806 lumen istenmektedir. Led lambaların 30000 saatten fazla ömürleri vardır. Bu avantajlarından dolayı led aydınlatma ürünlerinin kullanımı büyük bir hızla artmaktadır. Kullanımın artmasının en temel nedeni düşük güçte yüksek verimliliğe sahip olmasıdır. Şerit ledler iç mekanlarda ve dış mekanlarda , sıvaaltı ve sıva üstü led spotlar, led barlar konusunda web sitemizden detaylı bilgiler alınabilir. www.aydinlatmaal.com

İthal Avize Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 691 Yorumlar: 3
Bazı zamanlarda ithal avizeler fiyat avantajı sağladığı düşünülerek tercih edilmektedir. Ülkemizde ağırlıklı olarak Çin üretimi avizeler satılmaktadır. Bunların bazıları gerçekten çok kaliteli , bazıları ise son derece kalitesizdir. Burada ilk olarak dikkat edilecek husus ürünü sağlayan firmanın vereceği güvencedir. Müşterisine servis sağlayacağı düşünülen satıcılardan alışveriş yapılmalıdır. Ürünün duy, kablo, trafo, kumanda, kaplama veya boya kalitesine dikkat edilmeli yedek cam sağlayabilecek işletmelerden alışveriş yapılmalıdır. Kalitesiz duylar yüzünden düşen camlar, kararan paslanan metal kısımlar, bozulan kumandalar ve trafolar tüketicilere sorunlar yaşatmaktadır. www.aydinlatmaal.com
Doğru Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Doğru Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 534 Yorumlar: 0
Avize seçiminde, kullanılacak alandaki genel dekor ve renklere uygunluğa dikkat etmeliyiz. İdeal avize pratik bir kullanım sağladığı gibi buna ilave olarak şık, zarif ve kullanışlı olmalıdır. Kullanıldığı alana verimli bir ışık sağlamalıdır. Bununla birlikte fonksiyonel bir avize olmalıdır. Gerektiği durumlarda uzaktan kumandalı avizeler, ledli avizeler kullanılabilir.  Salonlarda ve yemek odalarında daha fazla ampullü avizeler kullanılırken , yatak odaları ve oturma odalarında daha az ampullü ürünler tercih edilmelidir. Direkt veya endirekt ürünler tamamen kişisel zevklere bağlıdır. Direkt ürünlerde ampul doğruca aşağıya bakmakta, endirekt ürünlerde ise ampul yukarıya doğru ışık vermektedir. Ampulle yer zemini arasında cam, pleksi gibi bir separatör bulunmaktadır. www.aydinlatmaal.com
Banyo Aydınlatmaları

Banyo Aydınlatmaları

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 615 Yorumlar: 0
Banyo aydınlatmasında ilk ve en önemli odaklanılması gereken nokta banyo aynasının aydınlatılmasıdır. İdeal olan aynanın her iki tarafına dikey olarak aplik asılmalıdır. Bu apliklerin seçiminde aynaya direkt olarak ışık yansımamalıdır.  Işık karşısında duran kişinin yüzüne eşit olarak yansımalıdır. Ve kişinin yüzünde gölge bırakmayacak şekilde olmalıdır. Bunun dışında tavana 2-3 ampüllü armatürler ile aydınlatma sağlanabilir. Banyo dolaplarının içinde spotlar ve ledler kullanılabilir. Aynanın yapısı müsaitse ayna arkasında endirek floresan ampullü ürünler kullanılabilir. Banyo aydınlatmasında minimum 150 watt ışık kullanılmalıdır. Daha çok aydınlatma elemanı varsa düşük wattlı ampuller kullanılmalı veya dimmer anahtarlar yerleştirilmelidir. Duş ve küvetin olduğu alana su ve buhar dayanımı olan modeller tercih edilmelidir. www.aydinlatmaal.com
Avize Nasıl Takılır

Avize Nasıl Takılır

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 19086 Yorumlar: 0
Son günlerde müşterilerimiz sık sık aldıkları avizelerin elektrik bağlantılarını nasıl yapacaklarını soruyorlar. Bizde böyle bir yazının sizler için faydalı olacağını düşündük. Yazı sırasıda teknik kelime kullanmamaya çalışacağız. Umarız sizler için faydalı bir çalışma olur. Öncelikle bu işi yetkili bir elektrikçiye yaptırmanız gerektiğini söylemek zorundayız. Ardından yapılması gerekenleri sırayla madde madde anlatmaya başlayacağız. 1-Avizemizin askısının olduğu yerde 2 veya 3 kablo çıkmaktadır. Bu kabloların bakır telleri ortaya çıkacak şekilde 3 cm civarında sıyırınız. (Yan keski, pense, kablo sıyırıcı vs. kullanınız.) 2-Elektrik düğmesinin kapalı olduğundan ve kimsenin düğmeyi açmayacağından emin olunuz. Bu aşamada en doğru çözüm sigortaları kapamaktır. Avize bağlama işini mümkünse gündüz yapınız. Gündüz yapılan çalışma çok kolay bağlantı yapmanızı sağlayacaktır. 3- Kontrol kalemiyle tavandan gelen kablolarda elektrik olup olmadığını her ihtimale karşı son kez kontrol ediniz. 4-Artık avizemizi tavandaki kabloların yanında olan askıya asabilirsiniz. 5-Tek ampullü bir avize aldıysanız avizenizde 2 çıkışlı kablo vardır. Bu kablolardan birini tavandaki sarı kabloya, diğerini sarı dışındaki kabloya bağlayınız. Bağlama işleminde kablolar ilk olarak yan yana getirilir, ardından aynı yönde sıkıca kıvrılır. Ardından elektrik bandıyla kabloların bakır uçları birbirine değmeyecek şekilde sıkıca bantlanır. Bu aşamada az önce uçlarını 3 cm civarı açtığımız kablonun uçlarını elektrik bandıyla sıkıca sararak izolasyonunu sağlamalıyız. Eğer avizenizde veya tavanda klamens denilen kablo bağlantı elemanı varsa kablolar karşılıklı şekilde vidalanır. 6-Tek ampullüden daha fazla sayıda ampullü bir avizeyi bağlayacaksanız avizeden 3 kablo çıkışı olacaktır. Aynı şekilde bu 3 kablo tavandan gelen üç kabloya bağlanıp, elektrik bandıyla izolasyonu sağlanır. 7-Avizemizde 3 kablo çıkışı varsa, tavandan ise 2 kablo çıkışı varsa avizemizdeki sarı kabloyu tavandan gelen sarı kabloya bağlayınız. Avizemizdeki diğer 2 kabloyu ve tavandan gelen tek kabloyu(yani toplam 3 kabloyu) birleştiriniz. Eğer klamensle birleştiremiyorsanız elektrik bandıyla sıkıca izole edecek şekilde sarınız. 8-Avizemizin üzerinde rozans adını verdiğimiz metal bir kapak vardır. Bu kapağı tavana doğru hareket ettiriniz. Kabloların kapak aracılığıyla gizlenmesini sağlayınız. Ardından lastik bir halka vardır. Halkayı kapağa doğru yaklaştırın. Böylece kapak sabitlenecektir. Bazı modeller üzerinde vida olan metal halkalar vardır. Bu modellerde de aynı işlemi yapıp vidayı sıkın. 9-Montaj işlemi tamamlandığına göre uygun ampulleri avizeye takabiliriz. Ardından sigortayı ve avizemizin elektrik düğmesini açabiliriz.
Abajurlar

Abajurlar

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 806 Yorumlar: 0
Abajurlar evinizin tamamlayıcı aksesuarlarıdır. Odalarınızı ve işyerlerinizi abajurlar ile zenginleştirebilirsiniz. Evinize giren konuklarınızın dikkatini bu tür tamamlayıcı ürünlerle çekebilir, onların daha iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür ürün seçimlerinde çağdaş tasarımlar veya geleneksel ürünler seçebilirsiniz. Avizeler bulunduğu ortamı aydınlatırken abajurların verdiği ışık ve oluşan loşlukla sofistike gölgelendirme elde edebilirsiniz. Zevkinize ve dekorunuza uygun kumaş seçimleri ile doğru tonlar elde edebilirsiniz. www.aydinlatmaal.com
Biz Kimiz ?

Biz Kimiz ?

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 505 Yorumlar: 0
www.aydinlatmaal.com adlı sitemizden hertürü aydınlatma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. www.aydinlatmaal.com olarak modern, kaliteli, uygun fiyatlı aydınlatma ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz. Biz üretici bir firmayız. www.aydinlatmaal.com D-Light & Arzu Boya San. Tic. Ltd. Şti kuruluşudur. İstanbul Güneşli 'de üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Perpa Ticaret Merkezinde üretimlerimlerimizi sergilediğimiz bir mağazamız bulunmaktadır.
www.aydinlatmaal.com

www.aydinlatmaal.com

Yayınlandı: Aydınlatma Görüntülenme: 2665 Yorumlar: 0
Aydınlatma ile desteğe ihtiyacınız olduğunuzda yanınızdayız.